18-36 Ay Oyun Grubu

18-36 ay oyun gruplarında hedeflerimiz:

  • Çocukların gelişimsel olarak takip edilebildiği atölyeler düzenlemek.
  • Ebeveynlere çocuklarıyla daha besleyici bir oyun deneyimi yaşamaları için oyun konusunda destek olmak
  • Çocukların duyusal becerilerini ve beyin gelişimini desteklemek.

 

18-36 ay oyun grupları nasıl olur? 

Her oyun grubu farklı bir tema ve içerikle miniklerini karşılar. Her oyun müzikle başlar, o haftanın temasına özgün bir duyusal oyunlar devam eder. Duyusal oyun içeriği itibariyle farklı duyusal materyalleri içerir ve çocukların keşfetmeleri için onlara harika bir fırsat sunar. Daha sonraki oyunlarda ince motor ve kaba motor becerilerini destekleyici etkinliklere yer verilir. Oyun grubu en sevilen boyama ya da sanat etkinlikleriyle miniklerine veda eder.

3-6 Yaş Oyun Grubu

3-6 yaş oyun grupları nasıl olur?

Her oyun grubunda çocukların yaratıcılığını, motor becerilerini ve sosyal becerilerini destekleyici oyunlar hazırlanır. Her oyun farklı bir temada minikleri karşılar böylece çocukların o temaya yönelik hayal güçlerinin, duygu düşünce dünyalarının genişlemesi hedeflenir. Oyun grubu boyama ve sanat etkinliği ile biter.

Yetişkinler İçin Atölyeler

Yetişkinler için sulu boya atölyesi:

Ressam Eda Dereci eğitmenliğinde sulu boya atölyesi düzenlenir.

Online ve Yüz Yüze

Sanat bilgisini/ farkındalığını arttırarak, estetik zevk ve yaratıcılığı destekleyecek konularda atölyeler açılır. Atölyeleri alanında uzman kişiler yapar.

  • 21 kedide sanat tarihi (6-12yaş): 21 farklı sanat akımının tarihçesi ve özelliklerinin tek işlendiği, peşinden çocukların akımlardan öğrendiklerine göre kediler tasarladıkları atölyemizdir.
  • Mandala Atölyesi (6-12 yaş): Sadece bir çizimden ibaret olmayan mandala, mağara döneminden günümüze kadar günümüze kadar gelen bir formdur. Her bireyin çizdiği mandala kendi dünyasının izlerini yansıtır.
  • Sulu Boya Atölyesi (6-12 yaş): Sulu boya malzemeleri ve teknikleriyle bitki, çiçek ve farklı formlarının çizimi üzerine çalışma.
  • El Yapımı Kağıt Atölyesi (6-12 yaş: Atık kağıtları kullanarak hamur yapma ve bu hamurlardan kendi kağıtlarımızı oluşturma. Çocuklar kendi emekleriyle çiçekli ve kokulu kağıtlar üretirler.

Mundo’dan Kareler