Hakkımızda

Home / Hakkımızda

Neden “Mundo” dedik?

Yola çıkarken bir isim bulmak istedik…

Bir kelimeyle tüm var oluş hikayemizi anlatmanın derdindeydik. Taa ki “Mundo” ile karşılaşana kadar.Fark ettik ki hangi dilde olursa olsun “dünya” içinde yaşadığımız sevinçleri, hüzünleri, umutları ve heyecanları bir çırpıda anlatmanın adıydı. Kim olduğumuz, nasıl olduğumuz ve nereli olduğumuzdan bağımsız olarak hepimiz dünyalı olmanın ortak paydasındaydık. Çünkü bir yuvaydı bizim için…Bizi tüm iyi ve kötü yanlarımızla kabul eden, içinde taşıyan ve kapsayan; başarılarımız kadar mağlubiyetlerimizle, sevinçlerimiz kadar acılarımızla bizi sarıp sarmalayan…

Bir yolculuktu bizim için…

Hiçbir şey bilmeden gözümü açtığımız andan itibaren birçok şeyi öğreten ve büyüten. Bizleri üretmeye, yaratmaya, keşfetmeye ve sevmeye teşvik eden. İnsanoğlunun varoluşsal sancılarına, travmalarına ve acılarına şahitlik etmek, kapsamak ve iyileştirmek için.. “ben kimim ve nereye gidiyorum” diye sorduğumuz bu yolculukta kendi potansiyelimizi, her şeyden öte otantik kendiliğimizi keşfetmek için bu yoldayız..Bir yuva sıcaklığında sizlerle beraber hayal kurmak, içimizdeki çocuğun sesini duymak ve hayatı sevmek istiyoruz.

İşte tam da bu nedenle “Mundo”  ismiyle karşınızdayız”

Misyonumuz

  • Dünyaya fayda sağlamak için çıktığımız bu yolda ruhumuza, zihnimize ve bedenimize iyi gelen her ne varsa onları keşfetmek; güzel ve faydalı olan her şey için mücadele etmeye gayret etmek.
  • Çocuk, ergen, yetişkin ve çiftlere ihtiyaç duyduğu zamanlarda uzman kadromuzun desteğiyle psikolojik danışmanlık vermek.
  • Çocukluktan yetişkinliğe kadar süren ve oldukça dinamik olan büyüme sürecinde anne babalara destek olmak ve sağlıklı bireylerin yetişmesi için topluma kolaylaştırıcı bir çevre sunmak.
  • Çocuk ve ergenlerin sosyal ve zihinsel ihtiyaçlarına uyumlanabilen, çocukların iç dünyası ile dışgerçeklik arasındaki köprünün kurulmasını teşvik eden, destekleyen, özgür ve yaratıcı olmasına imkan tanıyan bir bakış açısıyla çalışmak.
  • Çizimleri ve içerikleriyle dünya çapında beğeni toplamış çocuk kitaplarından büyük bir kütüphane oluşturarak  çocukların ruhsal ve duygusal gelişimini destekleyecek içerikleri yaygınlaştırmak.
  • Yetişkin ve ebeveynlere kendi motivasyonlarını artırabilecek, sorun yaşadıkları pek çok ortak konuda onlara destek olacak iyi ve kaliteli kitapları onlar adına bir kütüphanede tutmak.
  • Faydalı ve güzel olduğuna inandığımız her ürünü, girişimi, fikri desteklemek ve bu güzelliklerden herkesin haberdar olması için sizlere tüm bunları toparlayarak tek bir platformda sunmak.

 

Uzmanlarımız

Her çocuğun ihtiyaç duyduğu ilgiyi, zamanı planlı ve profesyonel şekilde sağlayan uzman kadromuz.

Mundo Akademi

Biz hayallerimizin peşinden gitmenin aslında ne kadar önemli olduğunu yaşayarak yol aldık bu yolculukta; hem de en doğalından ilk başka kendimizi kabullenerek.. Öyle bir süreçte yüreklerimizde doğdu ki “Mundo” dedik ki aslında imkansız diye bir şey yok yeter ki istemeyi bilelim bu gezegende..

Pusulamız; tüm duyguların kendinlerine özel dünyalarının olduğunu kabul etmek ve tüm düşüncelerin gizlenmeyecek kadar özel olduğunu kabullenmek..